شرکت مهندسين مشاور ژئومحيط پارس درسال 1384 تأسيس و با ارائه خدمات مهندسی عمران و ژئوتکنیک در مراحل مختلف مطالعات اوليه، طراحی، نظارت و کنترل کيفيت درحين اجرا سعی در بهبود کيفی پروژه‎های عمرانی در داخل و خارج کشور داشته است. برای اين منظور شرکت ژئومحيط پارس به وسیله بهره‎گیری از زبده‎ترین فارغ‎التحصیلان دانشگاهی و پرسنل مجرب در ده‎ها پروژه بزرگ دولتی و خصوصی ازجمله سازه‎های بلند مرتبه، مخازن سنگين، نیروگاه‎ها، مجتمع‎های صنعتی و پتروشيمی، ميادين نفتی، مجتمع‎های تفريحی، شهرک‎های مسکونی، اسکله‎ها ، پل‎ها و همچنين شریان‎های حياتی مانند خطوط لوله، خطوط انتقال نیرو و …همکاری داشته است. همچنین گروه مهندسی شرکت ژئومحيط پارس جهت ترويج دانش مهندسی نسبت به برگزاری سمينارها و کارگاه‎های آموزشی، انجام پروژه‎های تحقيقاتی نظير چاپ مقالات، تدوین کتاب و همکاری در تهيه  آیین‎نامه‎ها و مشخصات فنی اقدام نموده است.

هدف شرکت ژئومحیط‌ پارس حضور مؤثر در بازار خدمات مهندسی عمران و ژئوتکنیک کشور بوده و از بدو تأسیس تاکنون در قریب به یک دهه، شرکت با وجود فراز و نشیب‌های فراوان، همواره در حال توسعه و افزایش سطح کیفی و کمی خدمات خود بوده است. ژئومحیط موفق شده در طول این مدت کوتاه، نام خود را به عنوان یکی از برندهای معتبر در بازار مهندسی کشور، مطرح ساخته و در برخی زیرتخصص‌ها مانند مهندسی ژئوتکنیک، تست دینامیک شمع (PDA)، تست‌های ژئوسنتتیک (وهمچنین QC/QA)، مشخصات دینامیکی خاک (مانند تست سه محوری و برش ساده سیکلیک/دینامیکی) سرآمد باشد. عقد قراردادهای متعدد با شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی نشانه‌ای از توفیقات ژئومحیط است.

شرکت ژئومحیط پارس در حال حاضر در زمینه ارائه خدمات مشاوره در تخصص‎های ژئوتکنیک، سازه، محیط ‎زیست، راه‌سازی، نقشه‎برداری و ابزار دقیق فعال بوده و در نظر دارد فعالیت‌های خود را در تخصص‎های یاد شده و به ویژه تخصص‎های بین رشته‎ای (ترکیبی از تخصص‎های ) گسترش دهد.

تکیه بر سال‎ها تجربه فردی و تحصیل و تدریس در بالاترین سطوح دانشگاهی به‎همراه تعهد نسبت به جامعه، آینده، اصول اخلاق حرفه‎ای و منافع ملی، با نگاه پیشرو مبتنی بر دانش، شرکت را به سوی دستیابی به اهداف تعریف شده هدایت نموده است. این شرکت تأمین رضایت عمومی و کارفرمایان در زمینه‎های مختلف را اولویت خود دانسته و خدمات خود را به نحوی به انجام می‌رساند که برای کارفرمایان اطمینان بخش و برای اعضاء و کارکنان افتخارآفرین باشد. لذا:

–  حفظ منافع ملی، اصول اخلاق حرفه‎ای، هنجارهای اجتماعی جامعه، کرامت و ارزش‎های انسانی
–   تعهد و صداقت در ارائه خدمات، جلب رضایت حداکثری کلیه ذی‎نفعان و کارفرمایان، مشتری‎مداری و تعاملات سازنده و پویا با طرف‎های مقابل
–  حفظ محیط زیست، توسعه و بهبود شرایط آن و همچنین رعایت استانداردهای زیست‎محیطی در فرایند انجام مطالعات، طراحی و اجرای تمامی پروژه‎ها
–  افزایش بهره‎وری و کیفیت خدمات، بهینه‎سازی و جلوگیری از تحمیل هزینه‎های بی‎مورد و صرفه‎جویی در زمان
–  حضور فعال در پروژه‎های تحقیقاتی و غیرانتفاعی در زمینه‎های مورد علاقه شرکت، حمایت از انجمن‎ها و همایش‎های تخصصی و مشارکت در تهیه و تدوین استانداردها و منابع علمی جزء لاینفک اصول و مبانی شرکت بوده و با برنامه‎ریزی و تأکید بر ارتقای فرهنگ کار و تلاش، ارتقای سلامت، ایمنی و بهداشت محیط کار و افزایش حس مسئولیت نیروی انسانی، حرکت پرشتاب پیشرفت و تعالی خود را طی می‎نماید.

ژئومحیط‎ پارس خود را امانتدار و رازدار کارفرمایان دانسته و از افشاي اسناد، مدارك و اطلاعات شخصي آنها خودداری نموده و با اعتقاد به اصل احترام متقابل، باخوشرويي، متانت و برخورد مناسب با کارفرمایان و طرف‎های ذی‎نفع رفتار می‎نماید.
شعار اصلی ژئومحیط، چنانچه Ralph Peck فقید ابراز داشته،”فراهم کردن شرایط برای زندگی بهتر و جهانی ایمن برای انسان‎های نسل امروز و همچنین نسل های آینده است.”
ژئومحیط به توسعه پایدار با هزینه کمتر اعتقاد دارد و صرفه‎جویی در پروژه‎ها ضمن حفظ ایمنی الگوی ماست. خدمات نوین و پیشرفته توسط متخصصین زبده پشتیبان اهداف ژئومحیط و حافظ منافع کارفرمایان است.